TANIEC AFRO

Taniec afro to naturalna i żywiołowa forma tańca, którego historia sięga kolebki ludzkości, a energia porusza nasze pierwotne moce. W tańcu afrykańskim zawarte są wszystkie style taneczne, jest z jednej strony bardzo prosty i może go tańczyć każdy, a im bardziej się go zgłębia, tym większe wyzwania przed nami stawia.

Taniec afrykański wpływa pozytywnie na nastrój, sprawność fizyczną i świadomość ciała. Jest twórczym sposobem na rozładowanie zgromadzonych w umyśle emocji i napięć w ciele. Tańczymy go do rytmów na żywo wygrywanych na bębnach. Taniec i muzyka są nierozerwalnie związane, rozmawiają ze sobą, tworzą razem całość. Energiczne ruchy, tańczone na bosaka, w rytm pierwotnej muzyki oswobadzają naszą wewnętrzną siłę, wyzwalają spontaniczną radość i rozpalają twórczy ogień inspiracji i odwagi.

Na warsztatach uczymy od podstaw poprzez postawę, podstawowe kroki, do zaawansowanych choreografii, aranżacji rytmicznych, kończąc na improwizacjach solowych.


aruna afro taniec

TANIEC INTUICYJNY

Taniec intuicyjny, w którym każdy ruch jest dobry, bo jest własny i daje możliwość ekspresji.

Zapraszamy w przestrzeń, w której możesz puścić, wszystko co chcesz puścić, wytańczyć wszystko co chcesz wytańczyć, rozluźnić napięcia, puścić głowę, wejść w ciało i skontaktować się z nim… po prostu pobyć ze sobą w tańcu i spotkać siebie w ruchu. Każdy z nas ma do tego dostęp, każdy potrafi tańczyć i ruszać się. Każdy z nas ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…

To zajęcia, na których możesz poruszać się tak jak potrzebuje tego twoje ciało, bez ustalonej choreografii przy dobrze dobranej muzyce z nieinwazyjnym prowadzeniem. Możesz podążać za impulsem z ciała, tańczyć siedząc, leżąc, stojąc. Każdy najmniejszy ruch może być tańcem.


taniec afro aruna gdańsk

Zapraszamy na zajęcia!