O NAS

Aruna Ashtanga, Afro, Taniec Intuicyjny w Gdańsku

STUDIO JOGI I TAŃCA

ARUNA – w sanskrycie to uosobienie świtu, pochodzący z mitologii wedyjskiej woźnica rydwanu boga słońca – Surji.

Dla nas to symbol, inspiracja.

ARUNACHALA to indyjska góra ognia, miejsce mistyczne, miejsce mocy, miejsce wymiany w energii, praktyce i samodoskonaleniu…

Nasza Gdańska ARUNA to przestrzeń do wymiany pasji, wzniecania ognia w tańcu i w jodze, radości i wspólnym byciu…

JOGA – Grzegorz Kania
TANIEC – Joanna Mikołajczyk

Zapraszamy na jogę, taniec intuicyjny, tradycyjny taniec afro, medytacje, zajęcia dla mam z dziećmi.

PROWADZĄCY

GRZEGORZ KANIA

ASHTANGA

Praktykuję jogę regularnie od ponad 10 lat. Próbowałem swoich sił w kilku różnych uznanych systemach.

Powtarzalność, rytm, oddech… odnalazłem drogę… Ashtanga.
Powitanie słońca, harmonia ruchu, która współgra z wdechem i wydechem – z jednej strony ściśle określona formuła, z drugiej unikalne świeże doświadczenie w praktyce każdego dnia – asthanga.

Miałem szczęście być uczniem Wielkich w tej metodzie: Ty Landrum, Andrea Lutz, Liz Carrasquel, David Keil, Simon Cosmelli, Rose Castellari czy Stevie Lapham.

Źródłem inspiracji były dla mnie wyprawy do Indii, do kolebki mojej metody do Mysore – tam praktykowałem z wnukiem twórcy tej metody, Sharatha Joisa.

Arunachala w Tiruvanamalai, święta góra ognia, to kolejne źródło mocy, intensywnej praktyki i coraz głębszego wglądu i zrozumienia.

Indywidualne szkolenie nauczycielskie odbyłem pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli Ashtangi w Polsce, Przemka Nadolnego.

Chciałbym podzielić się z Tobą radością, zrozumieniem i siłą płynącą z tej strony metody, dlatego zapraszam na zajęcia do naszego studia.


Grzegorz Kania Aruna Instruktor Ashtanga Joga

JOANNA MIKOŁAJCZYK (JOA)

TANIEC INTUICYJNY

Tańczyłam już prawie wszystko i od wielu doświadczonych i znakomitych nauczycieli czerpałam inspirację do tego, żeby wrócić do siebie i zagłębić się w swój ruch.

Droga moja zatoczyła krąg. Zaczynałam ze swoim ruchem, radośnie tańcząc co mi ciało podpowiadało, potem był balet, w liceum całonocne tańce przy dźwiękach drum’n bass, oldschool i happy hard core z przyjaciółką. Często pytano, jakie środki powodują taką eksplozję energii, odpowiadałam: podążanie za muzyką i swoim ciałem i dużo wody.

Na studiach czułam potrzebę eksplorowania kreacji dynamicznej, bazującej na choreoterapii, potem było tai chi, butoh u Atsouchi Takenouchiego, contact improwizacja u Milana Kozanka i Tala Avni. Tańczyłam improwizację w ruchu i symbolikę ciała u Detlefa Kapperta w Essen.

Pewnego dnia poczułam energię ziemi. Moje ciało spełnienie odnalazło w plemiennych i tradycyjnych tańcach afrykańskich przy dźwiękach bębnów. W tańcu afrykańskim jestem od 5 lat i w nim pozostanę. Uczę się ze źródła u afrykańskich tancerzy w Gwinei, Gambii, Senegalu.

Od trzech lat praktykuję uważność w ashtanga jodze. Moim doświadczeniem jest również ścieżka 5 rytmów i tą drogą nadal podążam (Joanna Hussakowska, Jonathan Horan, Tammy Bernstein).

Po wielu latach poszukiwań tego właściwego ruchu, takiego którego moje ciało potrzebuje najbardziej, który jest uzdrawiający i z którego czerpie siłę, powróciłam do siebie. Wróciłam do małej dziewczynki, która rusza się tak jak chce… intuicyjnie i jest w tym autentyczna, podąża za swoim ciałem i swoją energia, jest sobą.

Zapraszam na zajęcia na których będziesz mogła /mógł zobaczyć i zatańczyć siebie… Odnaleźć swój indywidualny ruch…

Zapraszam w przestrzeń, w której możesz puścić wszystko co chcesz puścić.
Wytańczyć wszystko, co chcesz wytańczyć.
Rozluźnić napięcie.
Wejść w ciało i skontaktować się z nim… po prostu pobyć ze sobą w tańcu i spotkać siebie w ruchu.
Każdy z nas ma do tego dostęp, każdy potrafi tańczyć i ruszać się. Każdy ruch jest dobry bo jest własny i daje możliwość ekspresji.
Każdy z nas ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…


KLAUDIA JARECKA-ŚWIECA

Zabawy rozwojowe dla dzieci z opiekunami

Z wykształcenia pedagog oraz artystka. Jest pasjonatką stosowania metod opartych na intuicji, perspektywie dziecka i improwizacji. W latach 2012-2016 współtworzyła performerską grupę OKO. Od 2012 roku wspólnie z psychologiem Dominiką Uwaifo tworzy autorski projekt Maksymalia – skierowany dla dzieci, młodzieży i rodziców. Celem projektu jest odkrywanie u uczestników zajęć talentów, pasji i ich mocnych stron. Obecnie współtworzy Miejsce Tworzenia do którego zaprasza każdą osobę chcącą wzrostu.

Zajęcia prowadzone w Arunie skierowane są do najmłodszych (18 m-cy – 3 lat) i ich opiekunów. Na tych spotkaniach przewodnią ideą jest Perspektywa Dziecka i Wspólna Zabawa Najmłodszych z ich Opiekunami.

Prywatnie mama Alicji i Mai zafascynowana każdym momentem w wspólnym życiu. Uważa, że dzieci mają w sobie wielką mądrość i są dla niej ciągłą inspiracją.


Klaudia Jarecka ARUNA

TOMASZ KRYSTEK

KRIJA JOGA I MEDYTACJA

Temat duchowości i medytacji jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat. Zetknąłem się na swej drodze z wieloma nauczycielami jak i praktykami. Wszystkie one były jak dary dzięki którym mogłem pogłębiać i poszerzać świadomość. Pojawiały się w odpowiednim momencie, poprzez praktykę w pewien sposób odchodziły, a pozostawała esencja, czysta obecność i wgląd w prawdziwą naturę istnienia.

Bardzo duży wpływ na moje życie miał ośmioletni pobyt w Indiach i Nepalu. Spotkani tam nauczyciele, przebywanie w ich obecności jak i w świętych pełnych mocy miejscach, głęboko wpłynęło na moje życie, otwierając głębokie duchowe pokłady i budząc do wewnętrznej prawdy. Od wielu lat dzielę się doświadczeniem medytacji, indywidualnie jak i prowadząc zajęcia grupowe. Uczę również medytacji poprzez praktykę Krija Jogi, której nauczyłem się od jednego z moich nauczycieli w Indiach. Znając jej ogromny potencjał i wartość, dzielę się tą praktyką zarówno w Polsce jak i za granicą.

W medytacji rozświetla się nasza wewnętrzna przestrzeń, otwiera serce, zachodzi również proces uzdrawiania, jeśli istnieje taka potrzeba. Każdy doświadcza tego procesu na swój indywidualny sposób. Zarówno praktyka indywidualna jak i grupowa są bardzo wartościowe. We wspólnej obecności i medytacji wspieramy się nawzajem podnosząc swoje wibracje , dzieląc się energią jaka emanuje z serca, z wewnętrznej ciszy.

Zapraszam na taką właśnie wspierającą wspólną obecność i medytację. Będzie tam zarówno przestrzeń dla osób początkujących jak i zaawansowanych.