ZAJĘCIA DLA DZIECI

Opis zajęć

Zajęcia powstały w oparciu o metodę Kręgu Polisensorycznego i zawsze są dostosowane do potrzeb grupy, z którą mam radość się spotkać. To zabawa z poziomu dziecka i stymulacja wszystkich zmysłów. Na zajęciach bawimy się wodą, grzebiemy w piasku i wcielamy się w wiatr. Dotykamy, wąchamy, słuchamy i smakujemy. Odkrywamy świat zgodnie z porą roku, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Zajęcia mają ściśle określoną strukturę, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie, choć czeka na nie wiele odkryć. Nie ukrywam, że czasami można się pobrudzić 🙂

Niezastąpiony jest tutaj udział dorosłych – dzięki ich obecności i wsparciu tworzą się doskonałe warunki dla naturalnej aktywności i ciekawości dziecka.

Harmonogram zajęć wstępnie przygotowuje do życia przedszkolnego. Dużą rolę rozwojową odrywają stałe punkty zajęć takie jak swobodna zabawa, początek i koniec aktywności, interakcja z grupą, rola prowadzącego i praca indywidualna.


Zasady

Ważną częścią proponowanych zajęć jest udział wraz z opiekunami lub przy ich wsparciu.

Istotną częścią jest danie Dziecku swobody w wyborze zajęć, dzięki temu mały odkrywca będzie bawił się po swojemu i z radością.

Pamiętajmy o wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów oraz nie będzie dramatem jeśli pobrudzi się owocem.

Niekiedy zdarzają się sytuacje, że ilość bodźców może być męcząca dla dziecka – można wtedy odpocząć poza Salą.

W trakcie zajęć każdy opiekun bierze odpowiedzialność za siebie i przyprowadzone Dziecko, w tym za własną i Dziecka dyspozycję zdrowotną.